A mesterséges megtermékenyítés folyamata

Mesterséges megtermékenyítés folyamata:

A megtermékenyítés során az anyai petesejt és az apai spermium természetes úton egyesül, az anya szervezetében. A petefészekben a megérett petesejt kiszabadul, majd elindul a méh felé a méhkürtön keresztül. Ha itt találkozik a spermiummal és a körülmények is ideálisak megtörténik a megtermékenyülés. A megtermékenyített petesejt, ezután osztódni kezd, majd pár napon belül beágyazódik a méh falába. Ha ez a természetes folyamat valamilyen okból nem következik be legalább egy vagy két évig, a mesterséges megtermékenyítés a megoldás. A petesejt az inszeminációs vagy in vitro módszerrel termékenyíthető meg.

Az inszemináció menete:

Az inszemináció során a férfitől vett ondót a hüvelyen át a méhbe juttatják, míg az in vitro során a petesejtet és az spermiumot speciális oldatban táptalajon egyesítik majd a megtermékenyített petesejtet visszaültetik az anya méhébe. A természetes fogamzást akadályozhatja a pete vándorlását gátló petevezeték szűkület, vagy a petevezeték elzáródása. Esetleg a petevezeték hiánya. Ilyen esetben csak az in vitro megtermékenyítés jöhet szóba, Ugyanígy ha az apa esetében van gond az ondóval ebben az esetben is orvosi beavatkozás szüksége.


A mai orvosi szaktudásánál a mesterséges megtermékenyítés már nem veszélyes sem az anyára sem a babára, de fejlődési rendellenség veszélye sem nagyobb, mint a természetes fogantatásnál. Mindkét mesterséges megtermékenyítésnél alapos nőgyógyászati kivizsgálás során hasi ultrahangot, hormonszint mérést  és egyéb vizsgálatot végeznek.

Ha szükséges a peteérést és a tüszőrepedést gyógyszerrel vagy injekcióval segítik elő.

Az in vitro megtermékenyítés lényege:

Az in vitro megtermékenyítés során laparoszkópiás módszerrel a hasfalon át érett petesejtet vesznek a petefészekből. Majd a petesejtet laboratóriumi körülmények között egyesítik a hímivarsejttel. Az inszemináció során pedig az ondót a méhbe juttatják, majd innen már természetes úton jön létre a terhesség.

3 egészséges recept mikrozölddel felpörgetve

Ahogy a tudatos táplálkozás iránti igény fokozódik, a mikrozöldek egyre inkább a kertészkedés és a gasztronómia élvonalába kerülnek. A mikrozöldek nem csupán ízükkel és textúrájukkal járulnak hozzá ételeinkhez, hanem kiváló tápanyagforrások is, tele vitaminnal és ásványi anyaggal. Ebben a cikkben mélyebben belemegyünk a mikrozöldek jótékony hatásaiba, és megosztjuk, hogyan termeszthetjük otthon őket, valamint három egészséges receptet is mutatunk, amelyekben ezek a kis zöldek szerepelnek.

Bővebben

5 tavaszi gyümölcs, amely a fogyókúrában is segíthet

Lassan megérkezik a bikiniszezon, ideje, hogy formába hozd magad. A tavasz erre a legideálisabb évszak, hiszen a sok friss zöldség és gyümölcs megkönnyíti számodra a sikeres súlycsökkenést. Ezúttal 5 finom tavaszi gyümölcsöt ajánlunk neked, melyek segíthetnek, hogy ledobd magadról a plusz kilókat.

A túlsúly nem lehet akadály, avagy hogyan kezdjünk plusz kilókkal futni

Az idő előrehaladtával, ha finoman szeretnénk kifejezni a korosodást, nagyon könnyen felszedhetünk plusz kilókat, amelyeknek az eltüntetése bizony nagyon gyakran hosszadalmas és néha bizony keserves erőlködések közepette valósítható csak meg. Ilyenkor, amikor ötletelünk a „mikénten”, természetesen a futás az elsők között juthat az eszünkbe, mint az egyik leghatékonyabb alternatív megoldás a koplalás mellett.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.