Diétába kezdenél? A bélflórád megnehezítheti a dolgod…

A Washingtoni Egyetem nemrégiben publikált kutatása szerint ugyanis a nyugati típusú étrend valamilyen úton-módon megváltoztatja bélflóránk összetételét, mely lelassítja a növényi alapú, szénhidrátszegény étrendre való áttéréskor remélt súlycsökkenés.

A nyugati típusú étrend szénhidrátokban, vörös húsokban, zsírokban és feldolgozott ételekben gazdag; gyümölcsökben, zöldségekben, fehér húsokban és teljes kiőrlésű tápanyagokban viszont szegény. Számos tanulmány bizonyította már ezen ételek egészségkárosító mivoltát, elhízásra, szívbetegségekre, rákos megbetegedésekre és egyéb súlyos kórállapotok kialakulására hajlamosító hatását.

A kutatás elvégzéséhez Jeffrey Gordon és kutatócsoportja székletmintákat gyűjtött össze olyan emberektől, akik vagy nyugati típusú, vagy növényi alapú étrend szerint táplálkoztak.  A minták kielemzése során jelentős különbséget fedeztek fel a székletben található mikroorganizmusok fajtáit illetően. Következő lépésként kísérleti egerekbe juttatták be az emberi székletből nyert mikróbákat. Eredményül azt kapták, hogy azok az egerek, akik újdonsült bélflórája nyugati típusú étrenden „nevelkedett”, lényegesen lassabban reagáltak új diétájukra, mint az egészséges étrendű emberekből származó bélflórájú egerek. A különböző bélflórájú egereket összeeresztve pedig, egy bizonyos idő eltelte után a növényi étrenden fejlődött mikróbák megjelentek a másik egércsoport bélrendszerében is, felgyorsítva azon egerek egészséges étrendre való reakcióját.

A kutatócsoport nagy reményeket fűz ahhoz, hogy vizsgálatuk hozzásegítheti majd az embereket egy egészségesebb életmódra való áttérésre és kutatásuk akár a következő generációs probiotikumok fejlesztésének alapjául is szolgálhat.

Ezt olvastad már?

3 remek zsírégető recept a fogyókúrához

A fogyókúránál ne csak a kalóriákat számoljuk

A zsírszegény diéta nem jobb a többi fogyókúránál

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.