Ezeket a kerti munkákat végezzük el sürgössen

 

Jó idő esetén még ültethetünk rózsákat, fákat, és örökzöld bokrokat. Gyűjtsük össze a faleveleket, és komposztáljuk, a gyepről is rendszeresen szedjük össze a lehullott falevelet. Ha foltos a gyep, még újravethetjük a magokat a csupasz helyekre.

Cserépbe, vagy balkonládába még ültethetünk virághagymákat, de ezeket télire fagymentes helyre kell vinni, vagy jó alaposan betakarni. Ha még nem tettük meg, most érdemes az évelő növényeknél a tőosztást elvégezni, és az évelőket visszavágni. Takarítsuk ki az ágyásokat, szedjük fel az egynyári virágokat, és forgassunk a talajba szarvasmarhatrágyát, vagy kész komposztot.

A dáliagumókat és a kána gumókat is szedjük fel, majd vigyük be őket a téli szálláshelyükre. Takarjuk be a rózsák tövét, de a hortenzia is védelemre szorul. A virágládákat-cserepeket vagy ültessük be őszi virágzó növényekkel, vagy üresen és tisztán tegyük el őket eljövő tavaszig. A megmaradt műtrágyát, tápoldatokat zárjuk el és tegyük őket fagymentes helyre, de ugyanígy a megmaradt vetőmagokat is csomagoljuk el a következő évre.

A locsoló csövet is szereljük le, zárjuk el a kerti csapot, engedjük le a vizet nehogy elfagyjon télen.

A fűnyírót is tisztítsuk meg, és a kerti szerszámokkal együtt tegyük be őket a fészerbe. A dézsás növényeket vigyük be a téli szálláshelyükre, a leandert pl. érdemes előtte rovarirtószerrel lekezelni. A muskátlikat szedjük be és télire vigyük egy 8-10 fokos helyre, vagy ha nem szeretnénk teleltetni, mehetnek a komposztba.

 

A fűszernövényeket is érdemes leszedni, az évelő fűszernövényeket takarjuk be falevéllel, míg az egynyárikat szedjük fel és komposztáljuk. A fűszernövények között is akad olyan évelő, amelyet télen fagymentes helyre kell vinni.

A kertben található zsályából, kakukkfűből remek teát főzhetünk megfázás ellen. A téli zöldségeket is érdemes felszedni, bár ezeknek gyakran még az enyhe éjszakai fagyok sem ártanak.  

Forrás: Kertvarázs Magazin

3 egészséges recept mikrozölddel felpörgetve

Ahogy a tudatos táplálkozás iránti igény fokozódik, a mikrozöldek egyre inkább a kertészkedés és a gasztronómia élvonalába kerülnek. A mikrozöldek nem csupán ízükkel és textúrájukkal járulnak hozzá ételeinkhez, hanem kiváló tápanyagforrások is, tele vitaminnal és ásványi anyaggal. Ebben a cikkben mélyebben belemegyünk a mikrozöldek jótékony hatásaiba, és megosztjuk, hogyan termeszthetjük otthon őket, valamint három egészséges receptet is mutatunk, amelyekben ezek a kis zöldek szerepelnek.

Bővebben

5 tavaszi gyümölcs, amely a fogyókúrában is segíthet

Lassan megérkezik a bikiniszezon, ideje, hogy formába hozd magad. A tavasz erre a legideálisabb évszak, hiszen a sok friss zöldség és gyümölcs megkönnyíti számodra a sikeres súlycsökkenést. Ezúttal 5 finom tavaszi gyümölcsöt ajánlunk neked, melyek segíthetnek, hogy ledobd magadról a plusz kilókat.

A túlsúly nem lehet akadály, avagy hogyan kezdjünk plusz kilókkal futni

Az idő előrehaladtával, ha finoman szeretnénk kifejezni a korosodást, nagyon könnyen felszedhetünk plusz kilókat, amelyeknek az eltüntetése bizony nagyon gyakran hosszadalmas és néha bizony keserves erőlködések közepette valósítható csak meg. Ilyenkor, amikor ötletelünk a „mikénten”, természetesen a futás az elsők között juthat az eszünkbe, mint az egyik leghatékonyabb alternatív megoldás a koplalás mellett.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.